SLUŽBY

Individuální odborná terapie

Fyzioterapie je dynamický zdravotnický obor zaměřený na prevenci, diagnostiku a terapii poruch funkce pohybového aparátu Fyzioterapeut svými odbornými a specifickými prostředky zasahuje tam, kde jsou pohyb a ostatní fyzické i psychické funkce ohroženy procesem stárnutí, zraněními, nemocemi nebo vrozenými vadami.

Elektroterapie

Elektroterapie je osvědčená a efektivní forma léčby bolesti a svalové stimulace. Zlepšuje prokrvení podkožních a hlubších tkání, upravuje aferentní informace vyšších etáží nervového systému a pomáhá tak nastartovat autoreparační mechanizmy, jejichž normální činnost je z důvodu poruch funkčních či strukturálních narušena.

Magnetoterapie

Magnetoterapie je pro organismus šetrná fyzikální metoda léčby. Působením pulzního magnetického pole dochází k ovlivňování tkání lidského těla na buněčné úrovni, což vede mj. k akceleraci hojení, snížení bolesti, svalové relaxaci, nebo také protizánětlivému působení.

Ultrazvuková terapie

Léčba pomocí ultrazvuku (UZ) spočívá ve využití mechanické energie podélného vlnění s frekvencí 1,0 – 3,0 MHz, která umožní cílené ošetření povrchových i hlubokých struktur. Při UZ terapii využíváme především účinku mikromasáže, který vede k výraznému prokrvení tkání, svalové relaxaci, snížení otoku a úlevě od bolesti.

Parafango

Termoterapie probíhá aplikací tepelného obkladu na určenou část těla dle diagnózy. Parafango se používá buďto samostatně v léčbě bolestivých stavů pohybového aparátu, anebo jako předehřátí před masáží či manuálními technikami.

Hydroterapie

Hydroterapie působí celkově na organizmus relaxačně, především dochází k lepšímu prokrvení měkkých tkání, snížení svalového napětí a úlevy od bolesti! Nabízíme celotělovou perličkovou a hydromasážní koupel a končetinovou vířivou koupel.

Kinesio taping

Trápí Vás nepříjemné a mnohdy i dlouhodobé bolesti svalů, šlach nebo kloubů? Pomoci Vám může moderní a efektivní terapie Kinesio Taping. Za využití elastických samolepících pásek, které aplikuje fyzioterapeut/lékař na kůži po důkladném vyšetření, můžeme mj. zmírnit bolest, regulovat svalové napětí, zlepšit svalové funkce, korigovat vadné držení těla či ortopedické vady, a hlavně dosáhnout plného rozsahu pohybu.

Masáže

Trápí Vás únava, pracovní vypětí, bolesti hlavy nebo pohybového aparátu? Dopřejte svému tělu potřebnou regeneraci a uvolnění v podobě masáže. V historii lidstva patří masáž k nejstarším léčebným prostředkům a má velice příznivý vliv na uvolnění svalstva, zmírnění bolesti a navození psychické pohody.

Kontakt


FYZARTIS s.r.o.
Rehabilitační ambulance
17. listopadu 594/40
708 00 Ostrava

+420 601 117 811
+420 592 750 143

info@fyzartis.cz


Partneři

Gynartis

Zdravotní pojišťovny